BEAUMONT, Texas — It's one of the most exciting parts of UIL Realignment. The mad scramble to schedule games. 

As the hours pass things are becoming a little clearer, though some districts will not draw up their league schedules until tomorrow.

Keep in mind none of these contracts are official until February 26th, and locations are still being worked on. 

WEST BROOK
Week 1 - Beaumont United
Week 2 - Tomball Memorial
Week 3 - Houston Lamar
Week 4 - Deer Park
Week 5- *North Shore
Week 6 - Bye
Week 7 - *Humble
Week 8 - *Kingwood
Week 9 -*Summer Creek
Week 10 - *CE King
Week 11 - *Atascocita
(*District Game)

BEAUMONT UNITED
Week 1 - vs West Brook
Week 2 - vs Port Neches-Groves
Week 3 - Montgomery

PORT ARTHUR MEMORIAL
Week 1 - Lancaster (TBD)
Week 2 - at Barbers Hill
Week 3 - vs Crosby
Week 4 - Bye
Week 5 - *at La Porte
Week 6 - *vs Goose Creek Memorial
Week 7 - *at Galveston Ball
Week 8 - *at Beaumont United
Week 9 - *vs Baytown Lee
Week 10 - *at Baytown Sterling
Week 11 - *vs Friendswood
(*District Game)

NEDERLAND
Week 1 - West Orange-Stark
Week 2- Houston Austin
Week 3 - Silsbee
Week 4 - Bye
Week 5 - *vs Port Neches-Groves
Week 6 - *at Santa Fe
Week 7 - *vs Texas City
Week 8 - *vs Dayton
Week 9 - *at Barbers Hill
Week 10 - *vs Kingwood Park
Week 11 - *at Crosby
(*District Game)

PORT NECHES-GROVES
Week 1 - vs Jasper
Week 2 - at Beaumont United
Week 3 - vs Tomball
Week 4 - Bye
Week 5 - *at Nederland
Week 6 - *vs Dayton
Week 7 - *at Barbers Hill
Week 8 - *vs Kingwood Park
Week 9 - *at Crosby
Week 10 - *at Texas City
Week 11 - *vs Santa Fe
(*District Game)

LUMBERTON
Week 1 - Houston Waltrip
Week 2 - Coldspring
Week 3 - Baytown Lee
Week 4 - East Chambers
Week 5 - Brazosport
Week 6 - Bye

LITTLE CYPRESS-MAURICEVILLE
Week 1 - Hamshire-Fannett
Week 2 - vs West Orange-Stark
Week 3 - TBA
Week 4 - vs Woodville
Week 5 - at Kincaid
Week 6 - Bye
Week 7 - *Huffman Hargrave
Week 8 - *at Vidor
Week 9 - *vs Lumberton
Week 10 - *at Livingston
Week 11 - *vs Splendora
(*District Game)

VIDOR
Week 1 - at Silsbee
Week 2 - vs St. Pius X
Week 3 - vs Brazosport
Week 4 - at Bay City
Week 5 - at Jasper
Week 6 - Bye
Week 7 - *vs Splendora
Week 8 - *vs Little Cypress-Mauriceville
Week 9 - *at Livingston
Week 10 - *vs Huffman Hargrave
Week 11 - *at Lumberton

JASPER

BRIDGE CITY
Week 1 - vs Buna
Week 2 - at Tarkington
Week 3 - at Huffman Hargrave
Week 4 - vs Anahuac
Week 5 - Bye
Week 6 - *vs Hamshire-Fannett
Week 7 - *at Hardin-Jefferson
Week 8 - *vs Silsbee
Week 9 -*at Orangefield
Week 10 - *vs Liberty
Week 11 - *at West Orange-Stark

HAMSHIRE-FANNETT
Week 1 - Little Cypress-Mauriceville
Week 2 - Houston Wheatley
Week 3 - East Chambers
Week 4 - Splendora
Week 5 - *vs West Orange-Stark
Week 6 - *at Bridge City
Week 9 - *at Silsbee
Week 10 - *vs Orangefield

HARDIN-JEFFERSON

ORANGEFIELD
Week 1 - at Anahuac
Week 2 - vs Woodville
Week 3 - at Livingston
Week 4 - vs Buna
Week 5 - *at Silsbee
Week 6 - Bye
Week 7 - *vs Liberty
Week 8 - *at West Orange-Stark
Week 9 - *vs Bridge City
Week 10 - *at Hamshire-Fannett
Week 11 - *vs Hardin-Jefferson
(*District Game)

SILSBEE
Week 1 - vs Vidor
Week 2 - at Jasper
Week 3 - vs Nederland
Week 4 - vs Pleasant Grove (TBD)
Week 5 -*vs Orangefield
Week 6 - *at Liberty
Week 7 - *vs West Orange-Stark
Week 8 - *at Bridge City
Week 9 - *vs Hamshire-Fannett
Week 10 - *at Hardin-Jefferson
Week 11 - Bye
(*District Game)

WEST ORANGE-STARK
Week 1 - vs Nederland
Week 2 - at Little Cypress-Mauriceville
Week 3 - at Jasper
Week 4 - vs Newton
Week 5 - *at Hamshire-Fannett
Week 6 - *vs Hardin-Jefferson
Week 7 - *at Silsbee
Week 8 - *vs Orangefield
Week 9 - *at Liberty
Week 10 - Bye
Week 11 - *vs Bridge City
(*District Game)

BUNA
Week 1 - Bridge City
Week 2 - Hemphill
Week 3 - Hardin-Jefferson
Week 4 - Orangefield

KIRBYVILLE

EAST CHAMBERS
Week 1 - TBD
Week 2 - Hardin-Jefferson
Week 3 - Hamshire-Fannett
Week 4 - Lumberton

WOODVILLE

KOUNTZE

NEWTON
Week 1 - Woodville
Week 2 - Diboll
Week 3 - Kirbyville
Week 4 - West Orange-Stark
Week 5 - Bye

WARREN

WEST HARDIN
Week 1 - Deweyville
Week 2 - Kountze
Week 3 - Warren
Week 4 - Hull-Daisetta
Week 5 - High Island

COLMESNEIL
Week 1 - KIPP Generations
Week 2 - Sabine Pass
Week 3 - Deweyville
Week 4 - High Island

DEWEYVILLE
Week 1 - vs West Hardin
Week 2- at Cushing
Week 3 - vs Colmesneil
Week 4 - vs Warren
Week 5 - Bye
Week 6 - vs Legacy Christian
Week 7 - *vs Hull-Daisetta
Week 8 - *vs Sabine Pass
Week 9 - *at Evadale
Week 10 - *vs Burkeville
Week 11- *at High Island
(*District Game)

EVADALE

HULL-DAISETTA

SABINE PASS

BURKEVILLE

HIGH ISLAND

CHESTER

RELATED: UIL releases districts for 2020-22 athletic seasons

RELATED: High School Scores and Highlights: February 1